Reference ČT24

ČT24

česká televize

ČT24 nemusíme obšírně představovat. Zpravodajský portál potřeboval nový design a nový redakční systém, který by umožnil svižnější a pohodlnější publikaci zpráv, které by se tak rychleji a v lepší podobě dostali k návštěvníkům webu.

Náš Drupal tým se výraznou měrou podílel na změně designu samotných stránek a na přechodu starého redakčního systému na publikační platformu Drupal 7. Až tedy někdy zabrousíte na nový portál ČT24, který se spustil 8. srpna 2015, vězte, že jsme pod tím do značné míry podepsaní my.

„Požadavky České televize byly jasné – systém, který je možné modifikovat a rozšiřovat a který je takzvaně open-source, tedy bez placené licence,“ říká manažer projektu Martin Bruoth, „důležitá byla i uživatelská přívětivost pro redaktory, kteří obsah potřebují vytvořit rychle a snadno. I proto padla volba na Drupal, na kterém je možné vystavět robustní, ale zároveň přívětivý redakční systém.“

Spolupráce

Portál ČT24 změnil nejen grafickou podobu, ale změny se dotkly i redaktorů – původní redakční systém totiž nahradil Drupal 7, který redaktorům usnadní a urychlí práci a obsah portálu bude díky němu možné nejen logicky propojovat, ale i obohacovat o nové interaktivní prvky.

Po několika měsících programátorských prací a úzké spolupráce s týmem Novým médií České televize se na začátku července 2015 spustil provoz „beta“ verze – návštěvníci portálu ČT24 měli možnost přepnout si na nový vzhled stránek. Od středy 8. srpna se nová podoba portálu ČT24 stala výchozí a jedinou možnou.

  • Nový portál ČT24 je kompletně postavený na open-source systému Drupal 7 – tedy na systému bez placené licence.
  • Je uživatelsky přívětivý pro redaktory a umožňuje rychle a snadno vytvářet obsah – což je ve světě online médií, kde právě rychlost hraje zásadní roli, obrovská devíza.
  • Vzhled stránek je maximálně uživatelsky přívětivý – pro uživatele notebooků, ale nově i pro ty, kteří na něj přicházejí z tabletů nebo mobilních telefonů.
  • Nová podoba vznikala v těsném kontaktu s uživateli – na základě uživatelských testování se neustále prověřovalo, zda je grafika srozumitelná, funkční a snadno pochopitelná.

Proměna portálu ČT24 je prvním referenčním projektem v rámci webů České televize, který má odborníkům i návštěvníkům stránek představit široké možnosti Drupalu. V další fázi projektu pak veřejnoprávní Česká televize plánuje převést na Drupal i weby dalších kanálů.

Chcete podobné řešení?

Domluvte si konzultaci zdarma napište nám