Reference Sophia Finance

Broker Trust a Sophia Finance

Broker Trust je servisní organizací pro nezávislé finanční poradce a poradenské firmy v Čechách. Působí od roku 2000 a jejím cílem je pomáhat poradcům v budování vlastních konkurenceschopných firem. Spolu se společností Sophia Finance, která je specialistou na finanční poradenství, využívali společný informační systém i správu podnikových sítí.

Spolupráce
Před zahájením naší spolupráce využívaly obě společnosti informační systém e-Synergy a o podnikovou síť a servery obou firem se staral externí dodavatel služeb. Vedení bylo s těmito službami dlouhodobě nespokojeno – potřebám rozvíjejících se společností nevyhovoval ani systém e-Synergy, ani málo pružná správa sítě. Společnost Aira po úspěšném výběrovém řízení převzala správu sítě, provedla její audit a vyhodnotila největší rizika a slabiny současného řešení.

Výsledky
Na základě podrobných analýz a auditů sítě jsme nainstalovali poštovní server MS Exchange a propojili ho s e-Synergy. Vytvořili jsme také dlouhodobý plán pro nákupy hardware a software. Převzali jsme veškerou správu sítě i serverových technologií a díky tomuto outsourcingu IT mají obě společnosti k dispozici vysoce vyškolené administrátory, nesmírně důležitá je také kontinuita know-how ohledně správy systému a jeho provozu. Byly odděleny a separátně řešeny různé požadavky obou firem, čímž se zpřehlednila struktura a nákladové toky a zefektivnila správa dat i aktiv pod správou oddělení ICT. Významně se zvýšila úroveň zabezpečení datových aktiv.

Chcete podobné řešení?

Domluvte si konzultaci zdarma napište nám