zpět

Zabezpečení sítě Zabezpečení sítě

V oblasti informačních technologií je bezpečnost klíčovým pojmem. Věříme, že si zasloužíte to nejlepší – bezpečný provoz a také maximální soukromí pro vaše data. Externí správu sítě poskytujeme už hezkou řádku let a víme, že jen perfektní služby a ucelená řešení obstojí v konkurenčním boji. Víme také, že i za ten nejlepší systém musíme nabídnout rozumnou cenu.

Zlobí Vás IT?

Domluvte si konzultaci zdarma napište nám

Zabezpečení sítě od Airy zahrnuje

  • Zabezpečení informačního systému – zabezpečení sítě před neoprávněným průnikem a dohled nad bezpečností serveru a sítě.
  • Antivirová kontrola – výběr softwaru pro provádění antivirové kontroly na serveru i pracovních stanicích, v případě napadení virem provádíme i potenciální obnovu dat.
  • Zálohování dat – navrhujeme a spravujeme systémy pro zajištění bezpečného ukládání dat (disková pole), zálohování provádíme sami nebo nad ním vykonáváme dohled. V případě potřeby obnovíme data z posledních záloh.
  • Správa uživatelů a hesel – v síťovém provozu a využití systémových prostředků zajišťujeme vedení a evidenci uživatelů i dokumentaci jejich vlastností jako jsou uživatelská jména a hesla.
  • Řízení přístupových práv – Na výše uvedenou dokumentaci uživatelů navazuje nastavení možnosti využití systémových prostředků pro jednotlivé uživatele jako je omezení přístupu k souborům, k barevným tiskárnám nebo i k některým službám sítě Internet.
  • Havarijní zásahy – V případě náhlého výpadku důležité součásti výpočetního systému zajišťujeme službu havarijních zásahů. Ta zahrnuje garanci doby zásahu nebo doby zprovoznění součásti výpočetního systému.

Preventivní údržbu, administrace serveru a některé typy konfigurací je možno provést také na dálku zabezpečeným připojením přes internet nebo pomocí telefonní linky a modemu. Nastavíme vám zabezpečené připojení k síti a zajistíme také instalaci a nastavení routerů (Linux, Microtik, Cisco).

Chci zabezpečit síť

Napište své dotazy, nebo nám zanechte telefon. Rádi se vám ozveme.

Blogujeme!

Jak vybrat server a nespálit se? Proklepněte si terminologii

Tento článek má za cíl objasnit nejčastěji používané výrazy, se kterými se při hledání pronájmu serveru setkáte a pomoci se vám lépe zorientovat v nabídkách IT poskytovatelů. ...

číst

Obecné nařízení pro ochranu osobních údajů hrozí půlmiliardovými pokutami

EET stále bojuje s porodními bolestmi a na mnohé firmy se chystá další legislativní strašák – GDPR. Tato anglická zkratka se používá pro Obecné nařízení pro ochranu osobních údaj...

číst
chci jít na blog