zpět

Zabezpečení sítě Zabezpečení sítě

V oblasti informačních technologií je bezpečnost klíčovým pojmem. Věříme, že si zasloužíte to nejlepší – bezpečný provoz a také maximální soukromí pro vaše data. Externí správu sítě poskytujeme už hezkou řádku let a víme, že jen perfektní služby a ucelená řešení obstojí v konkurenčním boji. Víme také, že i za ten nejlepší systém musíme nabídnout rozumnou cenu.

Zlobí Vás IT?

Domluvte si konzultaci zdarma napište nám

Zabezpečení sítě od Airy zahrnuje

  • Zabezpečení informačního systému – zabezpečení sítě před neoprávněným průnikem a dohled nad bezpečností serveru a sítě.
  • Antivirová kontrola – výběr softwaru pro provádění antivirové kontroly na serveru i pracovních stanicích, v případě napadení virem provádíme i potenciální obnovu dat.
  • Zálohování dat – navrhujeme a spravujeme systémy pro zajištění bezpečného ukládání dat (disková pole), zálohování provádíme sami nebo nad ním vykonáváme dohled. V případě potřeby obnovíme data z posledních záloh.
  • Správa uživatelů a hesel – v síťovém provozu a využití systémových prostředků zajišťujeme vedení a evidenci uživatelů i dokumentaci jejich vlastností jako jsou uživatelská jména a hesla.
  • Řízení přístupových práv – Na výše uvedenou dokumentaci uživatelů navazuje nastavení možnosti využití systémových prostředků pro jednotlivé uživatele jako je omezení přístupu k souborům, k barevným tiskárnám nebo i k některým službám sítě Internet.
  • Havarijní zásahy – V případě náhlého výpadku důležité součásti výpočetního systému zajišťujeme službu havarijních zásahů. Ta zahrnuje garanci doby zásahu nebo doby zprovoznění součásti výpočetního systému.

Preventivní údržbu, administrace serveru a některé typy konfigurací je možno provést také na dálku zabezpečeným připojením přes internet nebo pomocí telefonní linky a modemu. Nastavíme vám zabezpečené připojení k síti a zajistíme také instalaci a nastavení routerů (Linux, Microtik, Cisco).

Chci zabezpečit síť

Napište své dotazy, nebo nám zanechte telefon. Rádi se vám ozveme.

Blogujeme!

Obecné nařízení pro ochranu osobních údajů hrozí půlmiliardovými pokutami

EET stále bojuje s porodními bolestmi a na mnohé firmy se chystá další legislativní strašák – GDPR. Tato anglická zkratka se používá pro Obecné nařízení pro ochranu osobních údaj...

číst
Bodyshopping v IT

Šlágr 21. století bodyshopping se ve výsledku může pěkně prodražit

Vybrat si na každý aspekt IT úzce zaměřeného specialistu zní dobře, ale má to celou řadu úskalí. Takzvaný "bodyshopping" je momentálně docela oblíbený, jenomže......

číst
chci jít na blog