zpět

Responsivní web a škálovatelný design Responsivní design

Stále více lidí si čte emaily na mobilu a na tabletu si prohlíží e-shopy. Každým rokem se prodá více smartphonů než notebooků. Neustále roste počet lidí, kteří nakupují přes telefon. V téhle situaci je velmi krátkozraké se o takovéto zákazníky připravit! Myslíme na to, že váš web musí být dobře čitelný i na mobilech a tabletech!

Responsivní design, díky kterému získáte responsivní web, je způsob stylování webu tak, aby se zobrazoval vždy správně v různých typech zařízení (mobily, netbooky, tablety, počítače). Pokud máte v ruce telefon nebo tablet, chováte se a ovládáte ho jinak, než když pracujete s myší u počítače. Tomu se musí přizpůsobit i design webu, jinak hrozí, že se návštěvník zalekne nepřehledného nebo nečitelného zobrazení a uteče ke konkurenci.

Chcete, aby víc prodával?

Domluvte si s námi konzultaci zdarma napište nám

Jak vypadá dobrý responsivní design?

  • Velká tlačítka, která jasně vedou k cíli (call to action),
  • velký a dobře čitelný text, větší logo,
  • přehledná navigace a minimum zbytečných informací,
  • uspořádání všech prvků v jednom sloupci,
  • minimální nutnost posunování po stránce,
  • velká rychlost načítání.

Proč investovat do responsivního designu?

  • Umožníte lidem prohlížet si váš web i na mobilech a tabletech.
  • Díky přehlednému responsivnímu designu je snáz přivedete k cíli, který sledujete (nákup, poskytnutí emailové adresy, návštěvnost atd.).
  • Údajně 36 % emailů je otevíráno na mobilu – pokud využíváte emailovou strategii, responsivní design je tu velmi důležitý.

Škálovatelný design. Co to je a kdy se hodí?

Škálovatelný design je často zaměňován za responsivní design a naopak. Na rozdíl od responsivního je škálovatelný design o něco méně přizpůsoben čtení na mobilních zařízeních a tabletech. Zjednodušeně řečeno – jde pouze o zmenšenou verzi webu. Škálovatelný design se vyznačuje větším písmem, než je na webu, zvětšením některých prvků (tlačítek), a mírným přeuspořádáním prvků z širokého webu spíše do délky. Stále jde ale jen o miniaturu hlavního webu.

Na škálovatelnost designu webu je dobré myslet zejména proto, že ne všechny mobily a tablety si poradí s responsivním designem. Kromě responsivního designu je proto dobré rovnou web navrhnout v tak trochu hybridním designu, který bude snadné zobrazit na mobilních zařízeních. Docílíte tím toho, že i pokud tato zařízení nebudou podporovat responsivní design, stále se váš web nezobrazí v klasické nečitelné desktopové verzi.

Weby umíme. Podívejte se:

Chci responzivní web!

Napište své dotazy, nebo nám zanechte telefon. Rádi se vám ozveme.

Blogujeme!

Vyšel nový update na kritickou díru v Drupalu 7 a 8

Bezpečnostní update byl ohlášen týden dopředu. Komunita vývojářů do jeho vydání odmítla vydat jakékoliv informace včetně stupně závažnosti. ...

číst
One page doktorský web

Vytvořili jsme jednoduchý one page web praktické lékařky

Když nechcete za web moc utrácet a potřebujete něco jednoduchého, ale zároveň pěkného, co klientům jasně řekne vše, co potřebují, máme pro vás řešení. Podívejte se na stránky, k...

číst
chci jít na blog