zpět

Responzivní web a škálovatelný design Responsivní design

Stále více lidí si čte e-maily na mobilu a na tabletu si prohlíží e-shopy. Každým rokem se prodá více smartphonů než notebooků. Neustále roste počet lidí, kteří nakupují přes telefon. V téhle situaci je velmi krátkozraké se o takovéto zákazníky připravit! Myslíme na to, že váš web musí být dobře čitelný i na mobilech a tabletech!

Responzivní design, díky kterému získáte responzivní web, je způsob stylování webu tak, aby se zobrazoval vždy správně v různých typech zařízení (mobily, netbooky, tablety, počítače). Pokud máte v ruce telefon nebo tablet, chováte se a ovládáte ho jinak, než když pracujete s myší u počítače. Tomu se musí přizpůsobit i design webu, jinak hrozí, že se návštěvník zalekne nepřehledného nebo nečitelného zobrazení a uteče ke konkurenci.

Chcete, aby víc prodával?

Domluvte si s námi konzultaci zdarma napište nám

Jak vypadá dobrý responzivní design?

  • Velká tlačítka, která jasně vedou k cíli (call to action),
  • velký a dobře čitelný text, větší logo,
  • přehledná navigace a minimum zbytečných informací,
  • uspořádání všech prvků v jednom sloupci,
  • minimální nutnost posunování po stránce,
  • velká rychlost načítání.

Proč investovat do responzivního designu?

  • Umožníte lidem prohlížet si váš web i na mobilech a tabletech.
  • Díky přehlednému responzivnímu designu je snáz přivedete k cíli, který sledujete (nákup, poskytnutí e-mailové adresy, návštěvnost atd.).
  • Údajně 36 % e-mailů je otevíráno na mobilu – pokud využíváte emailovou strategii, responzivní design je tu velmi důležitý.

Škálovatelný design. Co to je a kdy se hodí?

Škálovatelný design je často zaměňován za responsivní design a naopak. Na rozdíl od responzivního je škálovatelný design o něco méně přizpůsoben čtení na mobilních zařízeních a tabletech. Zjednodušeně řečeno – jde pouze o zmenšenou verzi webu. Škálovatelný design se vyznačuje větším písmem, než je na webu, zvětšením některých prvků (tlačítek), a mírným přeuspořádáním prvků z širokého webu spíše do délky. Stále jde ale jen o miniaturu hlavního webu.

Na škálovatelnost designu webu je dobré myslet zejména proto, že ne všechny mobily a tablety si poradí s responsivním designem. Kromě responzivního designu je proto dobré rovnou web navrhnout v tak trochu hybridním designu, který bude snadné zobrazit na mobilních zařízeních. Docílíte tím toho, že i pokud tato zařízení nebudou podporovat responzivní design, stále se váš web nezobrazí v klasické nečitelné desktopové verzi.

Weby umíme. Podívejte se:

Chci responzivní web!

Napište své dotazy, nebo nám zanechte telefon. Rádi se vám ozveme.
Zpracování osobních dat

Vyplněním Vašich osobních údajů se Společnost Aira Group s.r.o. se sídlem Vratislavova 57/1, 12800, Praha 2, IČ 25682598  stane správcem Vašich osobních údajů. Z právního titulu souhlasu evidujeme Email, Jméno, Příjmení, Telefon, do odvolání souhlasu. Tyto údaje zpracováváme za účelem posouzení, zdali bude poskytnuta služba.

Vaše práva
Můžete vznést námitku proti tomuto zpracování, stejně jako můžete požadovat opravu udaných osobních údajů, požádat o sdělení, jaké osobní údaje o vás evidujeme, případně požádat o výmaz osobních údajů, bude-li to možné. Pokud dochází k automatizovanému zpracování, máte právo na přenositelnost údajů a nebýt předmětem rozhodnutí založeného výhradně na tomto rozhodování. V případě, že jste nám udělili souhlas se zpracováním některého z osobních údajů, informujeme Vás, že tento souhlas můžete v budoucnu kdykoli odvolat a je povinností správce tento údaj následně vymazat a dále jej nezpracovávat. Odvoláním souhlasu není dotčena zákonnost zpracování, vycházejícího ze souhlasu, který byl dán před jeho odvoláním. Vaším právem je podat stížnost dozorovému úřadu (Úřad na ochranu osobních údajů) proti tomuto zpracování. Se svými žádostmi se můžete obracet na email info@aira.cz nebo na sídlo naší společnosti: Aira Group s.r.o , Vratislavova 57/1, 12800, Praha 2

Naše společnost jmenovala Pověřence na ochranu osobních údajů. V případě nejasností jej můžete kontaktovat emailem na info@aira.cz nebo telefonicky na čísle 283 850 031, případně nás kontaktujte na adrese naší společnosti.

Blogujeme!

UX design

UX design umí být věda? 10+1 pravidel pro uživatelsky přívětivý web

Mít krásný webdesign nestačí. Aby web opravdu vydělával, je zapotřebí dodržovat principy UX neboli uživatelské přívětivosti. Přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co by měl...

číst
Expanze e-shopů v ČR

Pandemická expanze e-shopů v Česku pokračuje

Česko je v rámci Evropy považováno za e-shopovou velmoc. Jak se dařilo internetovým obchodům ve 3. čtvrtletí roku 2021? To se dozvíte v našem článku, tak vzhůru na něj!...

číst
chci jít na blog