Marketing a tvorba webů pro e-shopy

Prohlédněte si reference online marketingových činností pro specializované e-shopy z různých profesních odvětví. Připravili jsme přes 20 krátkých medailonků, které vás rychle seznámí s naší prací. Každý e-shop je pro nás výzvou.

ikona 25 let Přes 20 let na trhu
ikona spolupráce Dobrá znalost e-shopových systémů (od PrestaShopu až po Shoptet)
ikona magazín Poradenský přesah pro řízení logistiky a workflow e-shopu
ikona nabídka Kompletní marketingové služby od hostingu až k tvorbě textů

Tvorba a správa webů pro e-shopy

Pro českou společnost Flajzar, která vyrábí a prodává rybářský sortiment, jsme spravovali e-shop na platformě PrestaShopu. Pomáhali jsme zanášet nové klientské požadavky na web a také zlepšit strukturu a způsob zápisu zdrojového kódu. Více o dalších programátorských úpravách píšeme v detailnější referenci.

Známá dámská módní značka Karen Millen nás oslovila s požadavkem na vytvoření e-shopu na PrestaShopu, včetně napojení na účetní systém Helios.

Náhled webu

Společnosti Therese.sk, prodávající toaletní stolky, zrcadla, šperkovnice a parfémy, jsme se postarali o plnohodnotné zastřešení a rozvoj e-shopu na Drupalu 8. Implementovali jsme např. účetní a fakturační systém do provozu e-shopu. Klient se k nám dostal díky službě Legacy Software.

Náhled webu

ESO travel je významná tuzemská cestovní kancelář, pro kterou jsme ladili její nové webové stránky a postavili je na způsob e-shopového řešení. Jedná se o unikátní řešení na míru (tzv. custom). Pro stránky jsme připravili také grafickou podobu. Podívat se můžete do samostatné reference. S klientem úzce spolupracujeme desítky let i na poli dalších online marketingových aktivit, jako je copywriting, SEO, výkonnostní kampaně PPC, správa sociálních sítí atd.

Náhled webu

Pro značku motocyklů Yuki jsme dodělávali nakódování redesignu e-shopu na Drupalu a implementovali dva na míru připravené moduly. S klientem dále spolupracujeme ve správě webu.

Náhled webu

Postavili jsme také e-shop na Drupalu pro Cukrářství Viktoria, kde jsme kromě tvorby webu připravili základní wireframe a koncovou grafiku. O použitých technologiích najdete v detailu reference.

Náhled webu

SEO pro e-shopy

Pro výše zmíněnou společnost Flajzar jsme kromě správy webu vypracovali zevrubný SEO audit a navrhli doporučený harmonogram prací a metodiku. Opravili jsme a nastavili základní technické SEO věci, aby byly stránky webovými vyhledávači dohledatelné. Přispělo to k nárůstu 40 % nových návštěv z vyhledávačů v meziročním srovnání dat.

Stabilně už řadu let precizujeme SEO a obsahové aktivity pro velkého tuzemského e-shopového hráče na trhu s bydlením – Nákup-Nábytek.cz. Co vše u klienta zastřešujeme, to můžete najít v oborové referenci v segment o bydlení.

Náhled webu

Společnost Tradag (prodej fotoalb a rámečků) dlouhodobě přicházela o organickou návštěvnost z vyhledávačů. Postupně zkvalitňujeme obsah a opravujeme technické prvky e-shopu na pomezí našich činností správy webu/SEO aktivit. Meziročně se nám daří zvyšovat relevantní návštěvnost o cca 7 až 10 %.

Náhled webu

Pro prodejce italských potravin na vaření Foodspecials.cz jsme udělali SEO audit a díky němu jsme mohli ve správě implementovat procesy na zlepšení technického stavu webu.

Náhled webu

Copywriting pro e-shopy

Pro prodejce kancelářských židlí Albacr.eu jsme nastavili obsahovou strategii pro blogové články. V rámci naší spolupráce se spolupodílíme na přípravě jednotlivých článků spolu s klientem. V druhém kroku zlepšujeme tematické interní prolinkování, což přispívá k posílení důvěryhodnosti domény z hlediska webových vyhledávačů.

Náhled článku

U výše zmíněné spolupráce se společností Tradag pomáhají naši copywriteři detailněji popisovat dílčí části obsahu na webu, jako jsou např. titulky stránek, metapopisky a text v obsahové části.

Pro nový web pro cestovní kancelář ESO travel na bázi e-shopu jsme za copywriting tvořili praktické formy, jak obsah lépe návštěvníkům vizuálně komunikovat, a to např. procesem agregace, kotev, tabulek a mnoho dalšího. I v minulosti jsme klientovi pomáhali psát články, např. na portál Novinky.cz pro sekci Amerika a Exotika, kde vyšlo na cca 1 200 článků během asi pětileté spolupráce.

Novinky.cz

Kromě tvorby a správy webu a grafických prací pro Cukrářství Viktoria jsme pomáhali textovat jednotlivé stránky. Čas od času jsme připravovali i offline textové materiály, jako např. průvodní text o společnosti pro svatební veletrhy.

In-Spirace s.r.o. je prodejce dárkového zboží, doplňků a dekorací pro bydlení, který nás oslovil s tím, jak lépe textovat kategorie a produkty na webu. Pro klienta jsme připravili manuál na míru, kde jsme mu demonstrovali ideální způsob textace, který je zároveň v souladu s doporučenými SEO metodikami neboli principy SEO copywritingu.

In-Spirace s.r.o.

Dodavateli informačního systému POHODA, společnosti A. K. Systém, jsme pomohli nově přetextovat důležité kategorie a rozšíření pro POHODU na odborné minisite Smartmodul.cz, která je důležitým rozšířením e-shopových stránek společnosti.

POHODA

V rámci intenzivní a komplexně pojaté spolupráce s Nákup-Nábytek.cz jsme klienta naučili přemýšlet nad strukturou blogových článků a plnili roli supervizora u vytvořeného obsahu. A přímo za copywriting jsme psali PR a guest blogové články. Zde jsme mohli uplatnit naše vlastní nástroje pro získávání relevantních portálů pro takovéto obsahové aktivity.

Výkonnostní PPC reklama pro e-shopy

Kolokrám je e-shop s exkluzivním cyklistickým vybavením a prodejem kol značky SPECIALIZED. Po úvodním auditu PPC kampaní jsme se pustili do optimalizace a za posledních 6 měsíců má e-shop díky naší práci tržby z kampaní meziročně o 159 % vyšší při nižším PNO.

Kolokrám

Pro tuzemský erotický e-shop jsme během velmi krátké doby optimalizovali kampaně, jejich strukturu a zvýšili tak jejich výkon o 227 %. Detailnější popis celého postupu jsme sepsali na našem blogu.

Máme dobré zkušenosti s prodejem produktů v milionové hodnotě. Díky dobře vnitřně rozvrstveným segmentům kampaní se nám daří prodávat lidem milionovou Cestu kolem světa – produkt společnosti ESO travel. Stejně tak průmyslové společnosti 4ISP jsme pomohli s promyšleným rozhýbáním milionových produktů.

4ISP

Když se ještě vrátíme k ESO travel, tak díky výkonnostní PPC kampaním už několik let stabilně pokrýváme prioritní zájezdy a výrazně pomáháme s jejich prodejem remarketingem v obsahových sítích Google a Seznamu. Za poslední 4 roky jsme v rámci Google Ads zvedli objednávku zájezdu o 89 % a objednávku katalogu o 28 %. Zároveň díky PPC kanálu budujeme i brandové kampaně.

U Tradagu se naši specialisté zaměřili na produktové kampaně a dynamický remarketing. Díky tomu snižujeme PNO a tržby stabilně rostou.

V segmentu Bydlení jsme dosáhli požadovaného výkonu z PPC kampaní pro Nákup-Nábytek.cz a optimalizovali jsme PPC kampaň pro renomovaného švýcarského výrobce Gutta. Více k této referenci najdete na oborové stránce.

Náhled webu

Dobrým výkonem jsme se prezentovali i ve spolupráce pro Nejlevnejsi-sedaci-vaky.cz, kde v posledním meziročním porovnání výkonu kampaně evidujeme o 19,5 % zvýšený počet objednávek a o 37 % více návštěvnosti.

Stabilnímu vyladění kampaní se mohly těšit i stránky Stips.cz, specializující se na prodej dárkových zážitků. V posledním období jsme zvýšili průměrnou dobu relace na stránce o cca 7 % a přispěli k celkovému navýšení transakcí klienta o 52 %.

Náhled webu

Prodejem ochranných pracovních pomůcek pro dílnu a zahradu se zabývá Takos.cz. Naší zásluhou jsme zkonverznili přihlašování k odběru newsletteru, který klient předtím moc nedělal.

Sociální sítě pro e-shopy

Triola

Pomohli jsme prioritizovat obsahové komunikační linky pro Triola.cz, českého výrobce dámského spodního prádla a dámských a pánských plavek. Více informací najdete v naší podrobnější success story.

Plavbypomori.cz – specializovanému prodejci zaoceánských zájezdů na lodi pod vlaječkou ESO travel jsme dokázali během jednoho roku přivést 6 tisíc aktivních fanoušků. Jak se nám to povedlo, rozebíráme v další detailní success story.

Plavbypomori.cz

Moje Cukrářství (dnes Moje Zmrzlina) nás oslovilo kvůli konzultačním a poradenským službám. Naši specialisté pomohli nastavit obsahovou a komunikační strategii na Facebooku.

Moje zmrzlina