Zabezpečení sítě Zabezpečení sítě

V oblasti informačních technologií je bezpečnost klíčovým pojmem. Věříme, že si zasloužíte to nejlepší – bezpečný provoz a také maximální soukromí pro vaše data. Externí správu sítě poskytujeme už hezkou řádku let a víme, že jen perfektní služby a ucelená řešení obstojí v konkurenčním boji. Víme také, že i za ten nejlepší systém musíme nabídnout rozumnou cenu.

Zabezpečení sítě od Airy zahrnuje

  • Zabezpečení informačního systému – zabezpečení sítě před neoprávněným průnikem a dohled nad bezpečností serveru a sítě.
  • Antivirová kontrola – výběr softwaru pro provádění antivirové kontroly na serveru i pracovních stanicích, v případě napadení virem provádíme i potenciální obnovu dat.
  • Zálohování dat – navrhujeme a spravujeme systémy pro zajištění bezpečného ukládání dat (disková pole), zálohování provádíme sami nebo nad ním vykonáváme dohled. V případě potřeby obnovíme data z posledních záloh.
  • Správa uživatelů a hesel – v síťovém provozu a využití systémových prostředků zajišťujeme vedení a evidenci uživatelů i dokumentaci jejich vlastností jako jsou uživatelská jména a hesla.
  • Řízení přístupových práv – Na výše uvedenou dokumentaci uživatelů navazuje nastavení možnosti využití systémových prostředků pro jednotlivé uživatele jako je omezení přístupu k souborům, k barevným tiskárnám nebo i k některým službám sítě Internet.

Chci zabezpečit síť

napište nám
  • Havarijní zásahy – V případě náhlého výpadku důležité součásti výpočetního systému zajišťujeme službu havarijních zásahů. Ta zahrnuje garanci doby zásahu nebo doby zprovoznění součásti výpočetního systému.

Preventivní údržbu, administrace serveru a některé typy konfigurací je možno provést také na dálku zabezpečeným připojením přes internet nebo pomocí telefonní linky a modemu. Nastavíme vám zabezpečené připojení k síti a zajistíme také instalaci a nastavení routerů (Linux, Microtik, Cisco).

Blogujeme!

Bodyshopping v IT

Šlágr 21. století bodyshopping se ve výsledku může pěkně prodražit

Vybrat si na každý aspekt IT úzce zaměřeného specialistu zní dobře, ale má to celou řadu úskalí. Takzvaný "bodyshopping" je momentálně docela oblíbený, jenomže......

administrace IT

Správa IT: Co to vlastně je?

Klasická situace: nakoupíte deset kilo masa a pak zjistíte, že polovina hostů jsou vegetariáni. Podobné to může být se správou IT. Jde o složitý obor, v němž se ne každý orientuje a ...

chci jít na blog