Zabezpečení sítě Zabezpečení sítě

V oblasti informačních technologií je bezpečnost klíčovým pojmem. Věříme, že si zasloužíte to nejlepší – bezpečný provoz a také maximální soukromí pro vaše data. Externí správu sítě poskytujeme už hezkou řádku let a víme, že jen perfektní služby a ucelená řešení obstojí v konkurenčním boji. Víme také, že i za ten nejlepší systém musíme nabídnout rozumnou cenu.

Chci zabezpečit síť

napište nám

Zabezpečení sítě od Airy zahrnuje

  • Zabezpečení informačního systému – zabezpečení sítě před neoprávněným průnikem a dohled nad bezpečností serveru a sítě.
  • Antivirová kontrola – výběr softwaru pro provádění antivirové kontroly na serveru i pracovních stanicích, v případě napadení virem provádíme i potenciální obnovu dat.
  • Zálohování dat – navrhujeme a spravujeme systémy pro zajištění bezpečného ukládání dat (disková pole), zálohování provádíme sami nebo nad ním vykonáváme dohled. V případě potřeby obnovíme data z posledních záloh.
  • Správa uživatelů a hesel – v síťovém provozu a využití systémových prostředků zajišťujeme vedení a evidenci uživatelů i dokumentaci jejich vlastností jako jsou uživatelská jména a hesla.
  • Řízení přístupových práv – Na výše uvedenou dokumentaci uživatelů navazuje nastavení možnosti využití systémových prostředků pro jednotlivé uživatele jako je omezení přístupu k souborům, k barevným tiskárnám nebo i k některým službám sítě Internet.
  • Havarijní zásahy – V případě náhlého výpadku důležité součásti výpočetního systému zajišťujeme službu havarijních zásahů. Ta zahrnuje garanci doby zásahu nebo doby zprovoznění součásti výpočetního systému.

Preventivní údržbu, administrace serveru a některé typy konfigurací je možno provést také na dálku zabezpečeným připojením přes internet nebo pomocí telefonní linky a modemu. Nastavíme vám zabezpečené připojení k síti a zajistíme také instalaci a nastavení routerů (Linux, Microtik, Cisco).

Blogujeme!

administrace IT

Správa IT: Co to vlastně je?

Klasická situace: nakoupíte deset kilo masa a pak zjistíte, že polovina hostů jsou vegetariáni. Podobné to může být se správou IT. Jde o složitý obor, v němž se ne každý orientuje a ...

Kevin Mitnick na snímku FBI

Nejslavnější hacker všech dob Kevin Mitnick byl dobrý hlavně v mluvení

Jak víte, pomůžeme vám i se zabezpečením lecčeho, co se týká IT aktivit vaší firmy nebo projektu. O tom ale jindy. Dnes pro vás máme něco odlehčenějšího. Týká se to dějin bezpeč...

chci jít na blog