Správa počítačové sítě Správa počítačové sítě

Nároky na specializaci pracovníků v IT, a tedy i na místech správců a administrátorů, jsou značné. Náklady na jejich mzdy, pojištění, vybavení a školení také neustále rostou. Zbavte se této položky v rozpočtu a využijte externí správy sítě nebo komplexní outsourcing IT.

Jak probíhá externí správa sítě od Airy?

 • K dispozici je vám náš profesionální administrátor,
 • podle smluveného harmonogramu provádí servisní úkony,
 • řeší i aktuálně vzniklé problémy,
 • v případě potřeby vykonává mimořádné zásahy,
 • je nepřetržitě k dosažení na telefonu nebo online.

Mám zájem

napište nám

Náklady na externí správu sítě jsou individuální a závisí na počtu spravovaných serverů a pracovních stanic i na dohodnuté frekvenci návštěv. U menších firem se obvykle pohybují v řádech tisíců korun měsíčně, takže se vyplatí víc, než platit vlastního IT specialistu. V rámci našich serverových ICT řešení pro vás a vaši firmu zajistíme i profesionální webhosting.

Výhody externí správy sítě

 • Finanční úspora – administrátora využíváte jen tehdy, je-li to potřeba. Neplatíte vysoké mzdové náklady a nemusíte platit personální agentuře.
 • Profesionalita – správu sítě provádějí kvalifikovaní odborníci. Pracují v týmu, což přináší kvalitní informační zázemí. Naši správci mají zkušenosti z více oborů a více sítí, které mohou zužitkovat právě u vás.
 • Flexibilita – externí správu neprovádí jen jeden člověk. Nemůže se tedy stát, že administrátor onemocní či odjede na dovolenou a firma zůstane bez technické podpory.
 • Přenesení zodpovědnosti – podstatná část zodpovědnosti za bezproblémový chod software a hardware ve vaší firmě se přenáší na servisní firmu, tedy na nás.

Víte, že...

Spolu se správou sítě získáte profesionálního administrátora, který k vám chodí tak často, jak je třeba. Dohlédne na správný chod vaší firemní sítě a bude vám k dispozici i mimo pravidelné návštěvy.

Externí správa sítě obsahuje

 • Správa serveru – postaráme se o stabilní fungování vašich serverů, jejich spolehlivost a bezpečnost i o jejich celkovou údržbu či nastavení.
 • Správa software a databází – zajistíme odbornou instalaci, konfiguraci, pravidelnou údržbu, aktualizaci a zálohování informačních systémů, administraci SQL databází, serverového, kancelářského a antivirového software.
 • Správa internetového připojení, zabezpečení sítě – samozřejmostí je bezpečné připojení k internetu a optimalizace nákladů na připojení, zajistíme také bezpečnostní audit, správu elektronické pošty nebo správu www serveru. Přečtěte si více o zabezpečení sítě.
 • Správa periferií – údržba a zajištění oprav sdílených prostředků jako jsou tiskárny, faxservery nebo scannery, evidence, údržba a opravy pasivních a aktivních síťových prvků, vedení dokumentace nastavení síťových prostředků na počítačových stanicích a serveru.
 • Správa PC (správa pracovních stanic) – preventivní údržba operačního systému a ostatního software na pracovních stanicích uživatelů k zajištění spolehlivosti.
 • Poradenství a konzultační služby – poskytování kvalifikovaných informací z oblasti informačních technologií, konzultace a školení. Poskytujeme také dálkovou správu sítě.

Pomůžeme vám dosáhnout lepšího využití informačních technologií a poskytneme optimální řešení v oblasti výpočetní techniky s ohledem na současný stav vašeho informačního systému.

Blogujeme!

Bodyshopping v IT

Šlágr 21. století bodyshopping se ve výsledku může pěkně prodražit

Vybrat si na každý aspekt IT úzce zaměřeného specialistu zní dobře, ale má to celou řadu úskalí. Takzvaný "bodyshopping" je momentálně docela oblíbený, jenomže......

administrace IT

Správa IT: Co to vlastně je?

Klasická situace: nakoupíte deset kilo masa a pak zjistíte, že polovina hostů jsou vegetariáni. Podobné to může být se správou IT. Jde o složitý obor, v němž se ne každý orientuje a ...

chci jít na blog