Virtualizační technologie Virtualizační technologie a její využití

K virtualizaci serverů využíváme několik různých technologií. Především se jedná o Hyper-V (Microsoft), VMWare a open-source KVM. Každé z těchto řešení má své specifické výhody, které dokážeme využít ve váš prospěch a poskytneme k nim i potřebné zaškolení.

Virtualizace minimalizuje výpadky

Pomůžeme vám minimalizovat výpadky. Díky virtualizaci lze velmi levně připravit záložní servery na vašem stávajícím hardware, které v případě problému dokáží zastoupit vaše primární servery i veškeré služby, které na nich běží. Toho se využívá i při návrzích systémů s vysokou dostupností (takzvané high availability systémy), kdy více serverů navzájem spolupracuje, přebírá úkoly a na uživatele se tváří jako jeden jediný server.

Virtualizace usnadňuje zálohování

Víme, že data jsou klíčovým bohatstvím vaší společnosti, a proto klademe velký důraz na spolehlivé zálohování. I v tomto ohledu vám virtualizace může přinést zajímavé výhody. Virtuální server lze zálohovat uložením kompletního obrazu disku (či souboru), ze kterého virtuální server běží a v případě obnovy ho jednoduše vrátit do stavu z doby zálohy. Umíme ho také během několika vteřin spustit na jiném fyzickém serveru s odlišným hardware.

Potřebujete zajistit vysokou dostupnost nebo jen chcete využít další výhody virtualizace?

Kontaktujte nás

napište nám

Virtualizace na míru

  • Připravíme návrh provozu virtuálních serverů přímo pro vaši společnost s ohledem na specifika vašeho podnikání.
  • Doporučíme hardwarovou konfiguraci fyzických serverů a v případě zájmu vám je obstaráme nebo pronajmeme.
  • Navrhneme infrastrukturu virtuálních serverů, které na vašich serverech nainstalujeme a budeme dlouhodobě spravovat.
  • Správu můžeme předat i vašim technikům včetně detailní dokumentace a případného zaškolení.

Blogujeme!

administrace IT

Správa IT: Co to vlastně je?

Klasická situace: nakoupíte deset kilo masa a pak zjistíte, že polovina hostů jsou vegetariáni. Podobné to může být se správou IT. Jde o složitý obor, v němž se ne každý orientuje a ...

Kevin Mitnick na snímku FBI

Nejslavnější hacker všech dob Kevin Mitnick byl dobrý hlavně v mluvení

Jak víte, pomůžeme vám i se zabezpečením lecčeho, co se týká IT aktivit vaší firmy nebo projektu. O tom ale jindy. Dnes pro vás máme něco odlehčenějšího. Týká se to dějin bezpeč...

chci jít na blog