Virtualizace Virtualizace

Virtualizace je způsob, jakým snáze a s menšími náklady využívat dostupné zdroje. Pokud tedy vaše firma potřebuje provozovat např. několik serverů (mail server, databázový server atd.), a přitom nechce investovat statisíce do zakoupení a správy tolika fyzických serverů, pak právě virtualizace je vhodným řešením.

Díky virtualizaci fyzických serverů je tak možné na jednom serveru spravovat několik serverů virtuálních – a to za jedny peníze. Efektivně tak využijete výkon serveru, který by jinak zahálel, a ušetříte i na dodávkách energie. Velkou výhodou virtualizace je také to, že virtualizované služby jsou pro své uživatele mnohem přístupnější – k jejich využívání potřebujete jen minimum odborných znalostí.

Proč přemýšlet o virtualizaci?

  • Snížení provozních nákladů,
  • lepší využití systémových prostředků,
  • vyšší bezpečnost vašich dat,
  • snazší zálohování, obnova dat nebo migrace na jiný server,
  • přístupnější ovládání a konfigurace serverů.

Co umíme na poli virtualizace?

V oboru virtualizace máme bohaté zkušenosti s mnoha virtualizačními technologiemi.

Mám zájem

napište nám

Víte, že...

Ač slovo „virtualizace“ zní poměrně moderně, první pokusy o IT využití virtualizace proběhly už v dobách sálových počítačů, tedy v 60. letech 20. století. V rámci jednoho počítače se stejně jako dnes vytvořilo několik počítačů virtuálních.

Virtualizaci je možné uskutečnit na různých úrovních – od virtualizace počítače, přes virtualizaci procesorů nebo paměti (hardware) až po virtualizaci operačního systému (software). Pro všechny úrovně je společná úspora peněz a zjednodušení obsluhy.

Blogujeme!

Bodyshopping v IT

Šlágr 21. století bodyshopping se ve výsledku může pěkně prodražit

Vybrat si na každý aspekt IT úzce zaměřeného specialistu zní dobře, ale má to celou řadu úskalí. Takzvaný "bodyshopping" je momentálně docela oblíbený, jenomže......

administrace IT

Správa IT: Co to vlastně je?

Klasická situace: nakoupíte deset kilo masa a pak zjistíte, že polovina hostů jsou vegetariáni. Podobné to může být se správou IT. Jde o složitý obor, v němž se ne každý orientuje a ...

chci jít na blog