Virtualizace Virtualizace

Virtualizace je způsob, jakým snáze a s menšími náklady využívat dostupné zdroje. Pokud tedy vaše firma potřebuje provozovat např. několik serverů (mail server, databázový server atd.), a přitom nechce investovat statisíce do zakoupení a správy tolika fyzických serverů, pak právě virtualizace je vhodným řešením.

Díky virtualizaci fyzických serverů je tak možné na jednom serveru spravovat několik serverů virtuálních – a to za jedny peníze. Efektivně tak využijete výkon serveru, který by jinak zahálel, a ušetříte i na dodávkách energie. Velkou výhodou virtualizace je také to, že virtualizované služby jsou pro své uživatele mnohem přístupnější – k jejich využívání potřebujete jen minimum odborných znalostí.

Mám zájem

napište nám

Proč přemýšlet o virtualizaci?

  • Snížení provozních nákladů,
  • lepší využití systémových prostředků,
  • vyšší bezpečnost vašich dat,
  • snazší zálohování, obnova dat nebo migrace na jiný server,
  • přístupnější ovládání a konfigurace serverů.

Co umíme na poli virtualizace?

V oboru virtualizace máme bohaté zkušenosti s mnoha virtualizačními technologiemi.

Víte, že...

Ač slovo „virtualizace“ zní poměrně moderně, první pokusy o IT využití virtualizace proběhly už v dobách sálových počítačů, tedy v 60. letech 20. století. V rámci jednoho počítače se stejně jako dnes vytvořilo několik počítačů virtuálních.

Virtualizaci je možné uskutečnit na různých úrovních – od virtualizace počítače, přes virtualizaci procesorů nebo paměti (hardware) až po virtualizaci operačního systému (software). Pro všechny úrovně je společná úspora peněz a zjednodušení obsluhy.

Blogujeme!

administrace IT

Správa IT: Co to vlastně je?

Klasická situace: nakoupíte deset kilo masa a pak zjistíte, že polovina hostů jsou vegetariáni. Podobné to může být se správou IT. Jde o složitý obor, v němž se ne každý orientuje a ...

Kevin Mitnick na snímku FBI

Nejslavnější hacker všech dob Kevin Mitnick byl dobrý hlavně v mluvení

Jak víte, pomůžeme vám i se zabezpečením lecčeho, co se týká IT aktivit vaší firmy nebo projektu. O tom ale jindy. Dnes pro vás máme něco odlehčenějšího. Týká se to dějin bezpeč...

chci jít na blog